Endüstriyel Temizlik Kimyasalları


Metal Yüzey Kimyasalları Yağ Sökücüler Pas Sökücüler Kireç Sökücüler Boya Sökücüler Elektronik Kart Temizleyiciler
metal yüzey2 yağ temiz pas sökcüler ScaleBreak_U_AB (1) paint remover2 elektronik kart
ENDÜSTRİYEL TEMİZLEYİCİ KİMYASALLAR

Genellikle sanayi tesislerinde kullanılan madeni yağların,metal üzerinde oluşmuş pas türlerinin,kireç veya kimyasal birikimlerin temizlenmesinde kullanılan,yoğun içerikli ve kuvvetli kimyasallardan formüle edilmiş karışımlara Endüstriyel Temizlik Kimyasalları denilmektedir.Bu içerikleri sebebiyle gerek uygun kimyasalların seçiminde,gerekse de uygulama işlemi sırasında uzmanlık gerektirdiğinden,bu tip kimyasallar evsel kullanım için uygun değildir.

Endüstriyel temizlik kimyasalı adı altında piyasada pek çok türden temizleyiciler satılmaktadır.Ancak pekçok satıcı ve kullanıcı tarafından hafife alınan bu ürünler aslında gerek üretiminde,gerek uygun kimyasalın seçiminde,gerekse de uygulama esnasında uzmanlık gerektirmektedir.Ancak bu noktaların fazla önemsenmemesi sonucunda yanlış formülasyon ve/veya yanlış kimyasal seçimi ve uygulama esnasında yapılan yanlışlar olumsuz sonuçlara yol açmakta,malzeme deformasyonu veya kullanılmaz hale gelmesi,yaralanma ve sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Bu noktadan hareketle TemKim,konusunda uzman ekibiyle en doğru formülasyonları belirlerken,kullanıcı kitlesini de bilinçlendirerek doğabilecek  tüm olumsuz sonuçları ortadan kaldırmayı çalışma prensibi olarak belirlemiştir.

Endüstriyel Temizlik ve Performans Kimyasallarımız esas olarak Temizleyiciler ve Koruyucular olarak iki ana gruba ayrılır.

Diğer yandan bu kimyasallar içerikleri açısından solvent bazlı ve su bazlı olmak üzere iki ana grup altında üretilmektedir